Přátelství

14. listopadu 2010 v 19:42 | Raspberry girl |  Moje řeči
 Přátelé. Tohle slovo mě vždy donutí přemýšlet. Přijde mi, že v dnešní době trochu ztrácí svůj význam. Stačí se podívat na Facebook. Spousty z nás mají stovky, někdy i tisíce, přátel. Ale kolik jich je opravdových? Vždyť s některými se ani nepozdravíme, když je potkáme na ulici. Je to zvláštní. Z Facebooku toho o nich víme spoustu, co právě dělají, s kým chodí, jaká hudba se jim líbí, komentujeme si fotky, ale v "opravdovém" světě si neřekneme jediné slovo. 

 Naštěstí tu jsou pořád lidé, které za přátele můžu právoplatně označit. Slovem "přítel" bych označila u sebe v životě zhruba pět lidí. Ostatní bych nazvala kamarády. Těch pět lidí, to jsou osoby, kterým důvěřuji a kteří o mně ví skoro všechno. Nedávno jsem si procházela těžším obdobím a právě oni se mi snažili pomoct a rozveselit mě. 

 Ale vlastně Facebooku vděčím za hodně. Mám nejlepšího kamaráda, se kterým jsem chodila do stejné školy, dokonce i ročníku. Potkávali jsme se na chodbách a neřekli jsme si jediné slovo. A pak se u nás objevila zmiňovaná sociální síť. Jako většinu lidí ze školy, měla jsem i jeho v přátelích. A pořád si pamatuji na den, kdy většina lidí byla pryč a my jsme se začali přes Facebook bavit. Od té doby se toho hodně změnilo a on se stal člověkem, co o mě ví všechno a já se na něj můžu kdykoliv spolehnout. Je to přesně ten případ přítele, kterému můžete zavolat v jakoukoliv denní dobu a on vás vyslechne. Asi před půl rokem jsem procházela obdobím rozchodu. Měla jsem pocit, že život nemá smysl. A právě on mi nevědomky zachránil život. Jen tím, že si se mnou začal povídat.

Tohle je pro mě přátelství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katiewreight katiewreight | Web | 14. listopadu 2010 v 20:06 | Reagovat

Hezky napsané :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama