Dnes jsem si něco uvědomila...

15. listopadu 2010 v 11:35 | Raspberry girl |  Moje řeči
 První věc, co mě dneska napadla, bylo to, že vlastně každým dnem jsem blíž k mému snu. Pak jsem se zamyslela nad tím, co vlastně můj sen je. Od malička jsem si přála být slavná. Ne v Česku, to pro mě sláva není, ale po celém světě. Postupem času jsem začala uvažovat o trošku reálnějším snu. Vidím to u mojí sestry. Je o pár let starší než já. Několik let má přítele, budou se brát, mají úspěšnou firmu a i dítě na sebe nenechá dlouho čekat. Když se podívám na ní, vidím to, co bych označila za šťastný život. A právě to je teď mým snem.

 Nevím, čím to je, ale přijde mi, že dneškem se ve mně něco změnilo. Jde i o školu. Ta, kterou navštěvuji, není zrovna lehká. Ale sama jsem se rozhodla, že tam půjdu. Brala jsem ji jako zlo a na učení jsem kašlala. Nevím, proč mi to došlo až teď, že špatnýma známkama budu ztěžovat život jen sobě. A taky si tím budu vyvolávat problémy doma. 

 Pak mě napadla ještě jedna věc. V životě by se člověk neměl bát různých úkolů a zkoušek. I za chyby bychom měli být vděční. Mně moje chyby přinesly horší známky, než jsem byla zvyklá.  A díky tomu jsem šla trochu do sebe a pokusím se to všechno změnit. Je to jenom škola a v životě se mě nikdo na známky ptát nebude. Ale chci chci gymplem projít v pohodě, nechci si kazit ty roky, co mě tam ještě čekají.

 A takhle by se podle mě měli k různým problémům a překážkám stavět všichni. Vždycky by si člověk měl říct, že to, čím právě prochází ho posouvá blíž k jeho snu. A to je přeci to, o co nám v životě jde, ne? 

Vím, že všude spousta celebrit mluví o tom, jak je důležité jít si za svým snem. Myslím si ale, že důležitější než samotný sen, je ta cesta k němu. Pomůže nám poznat sami sebe a nějakým způsobem nás to posílí. 

 A není fajn si v tom nejnepovedenějším dni říct, že tohle všechno nám jenom pomáhá dosáhnout vytouženého cíle?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katiewreight katiewreight | Web | 15. listopadu 2010 v 19:56 | Reagovat

Tak,už máš na mém blogu diplom :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama